איך “מקדמים” אתר? איפה מומלץ לקדם אתר? אילו סוגי קידום ישנם?

מה זה קידום אתרים?

קידום אתרים הוא סוג של אומנות, בעלת חוקים, שהפכה למקצוע. במקצוע זה, מנסה מקדם האתרים “לקרוא” את הסטנדרטים לפיהם מנוע החיפוש “מחבב” אתרים, ואת הסיבות שבגללן יעלה מנוע החיפוש את האתר למקום יותר גבוה בחיפושים.  בשוק ישנם מקדמי אתרים רבים המומחים בתחום זה.

אתר מקודם, הוא אתר  שבזמן חיפוש מילה מסוימת במנוע החיפוש, מופיע בין אתרים נוספים הקשורים לאותו תחום.

לדוגמא- כשמחפשים בגוגל “אדריכלית”- התוצאה הראשונה תהיה “כנרת צידון”- האתר של האדריכלית כנרת צידון קודם למקום ראשון במנוע החיפוש של גוגל.


איפה מקדמים?

לרוב קידום האתרים יהיה במנוע החיפוש של גוגל. קיימים מנועי חיפוש נוספים באינטרנט, כגון- בינג ויאהו, אך רוב החיפושים מתבצעים במנוע החיפוש של גוגל, על כן רוב מקדמי האתרים עוסקים בקידום אתרים במנוע חיפוש זה.

במאמר זה נעסוק בקידום במנוע החיפוש של גוגל.

אילו סוגי קידום ישנם

ובכן, קיימים שני סוגי קידום-

קידום ממומן- כמעט בחיפוש של רוב המילים, תוכלו לראות משמאל לדף התוצאות, ולעיתים גם מעל- בגוון אדום, רשימה של אתרים, ובראש הרשימה יופיע בכתב קטן המילה “מודעות”.

אתרים אלה, ביצעו מסע פרסום ממומן. איך זה עובד? ובכן גם כאן יש דרכים מיוחדות לבצע את מסע הפרסום בשיטה האופטימאלית ביותר לבעל האתר, כזו שתפיק עבורו את מירב התועלת עבור העלות.


התשלום הוא לפי כניסה לאתר דרך החיפוש. לדוגמא- קליק על המודעה של אתר מסוים בעת חיפוש המילה “אדריכלית” יעלה לבעל האתר (לדוגמא) 5 ש”ח. למה? כי יש ביקוש מסוים למילת חיפוש זו.

לפי המילה אותה ארצה לקדם (לדוגמא- אם ארצה לקדם את המילה “אדריכלית”) כך יהיה התשלום לקליק.

יתרונות הקידום הממומן הוא שמשיגים תוצאה מיידית. אפשר להיות בטוחים שכשמחפשים את המילה “אדריכלית” אני, כבעלת האתר, אופיע בין הראשונים ואקבל חשיפה מקסימאלית. האמת היא, שאם אתה לא בדף הראשון- אתה לא קיים.

יתרון נוסף הוא שמסע הפרסום הוא מדיד. כלומר אני יכולה להכווין את מסע הפרסום שלי אל מילה מסוימת, ותוך זמן קצר לדעת האם הבחירה באותה מילת חיפוש היתה נכונה ותועלתית (=הביאה לקוחות)- לדוגמא האם הבחירה לקדם את האתר שלי דוקא כשמחפשים את המילה “אדריכלית” ולא את המילה  “אדריכלות”- היתה נכונה והפיקה את המירב.

יתרון נוסף אחרון הוא- בעיקר לאתרים חדשים. אתר צריך לצבור וותק מסוים בגוגל, כדי להיות מקודם בשיטה האורגנית (תכף יפורט). במקום להיות נסתר במהלך תקופת צבירת הוותק (3-4 חודשים לערך), האתר יהיה גלוי לגולשים ויצבור ותק תוך כדי.

חסרונות הקידום הממומן- סטטיסטיקות מראות שרוב הגולשים בוחרים בתוצאות המופיעות דרך קידום אורגני  שנמצאות בדף הראשון.

חסרון נוסף- גולשים משועממים שסתם משוטטים באינטרנט ומבצעים קליקים שעולים לנו כסף…


קידום אורגני- ובכן, התוצאות נכללות בקידום אורגני הנן כל התוצאות אשר מופיעות מתחת לשורת החיפוש, ואינן נכללות במסגרת “מודעות” ממומנות של גוגל.

לאנשים מן השורה, שאינם בעלי ידע בתכנות וקידום אתרים יאלצו להעזר במקדמי אתרים, שזה עיסוקם בחיים.

למעשה התשלום בשיטה זו אינו לפי קליק, אלא על עבודת המקדם. התשלום למקדם הוא לרוב לפי חודש, ומתומחר לפי מילות החיפוש שנרצה לקדם.

יתרונות הקידום האורגני- כאמור, רוב הגולשים בוחרים בצורה טבעית את אחת התוצאות הראשונות במופיעות מתחת לשורת החיפוש, לרוב לא משורת המודעות הממומנות.

יתרון נוסף הוא שהתשלום אמנם גלובלי למקדם, אך הרווח מחשיפת הגולשים כלקוחות עתידיים ותנועת הגולשים באתר  יכולה להיות שווה את זה ואף הרבה יותר (קליקים רבים באותו סכום של כסף למקדם).

חסרונות שיטת הפרסום האורגני הנן בעיקר לאתרים חדשים. כפי שנאמר מעלה, אתר צריך לצבור ותק בגוגל. לכן אתר חדש יעבור תקופה של בין שלושה לארבעה חודשים, ללא תוצאות נראות לעין.

חסרון נוסף וחשוב- לקדם את האתר אצל מקדם שסומכים עליו…


קידום אתר באינטרנט הוא פעולה חשובה לפרסום האתר וחשיפת העסק ללקוחות באינטרנט, כמובן יש דרכים נוספות לשיווק וקידום האתר באמצעי מדיה נוספים באינטרנט.

אנו מקדמים בשתי שיטות קידום– הן הממומן והן האורגני, ואף משלבים ביניהם בהתאם לתנאי האתר. לקבלת הצעת מחיר לקידום אתרכם ניתן ליצור קשר.

Tags:

Leave a Reply

We offer professional web design services at affordable rates to help your business attract more visitors and keep them on your site!

Our web design company specializes in the professional creation of unique sites. Our team constantly monitors the emergence of new technologies that we are not afraid to implement in web projects, making them modern and high-tech

אנו מציעים שירותי עיצוב אתרים מקצועיים במחירים סבירים כדי לסייע לעסק שלך למשוך יותר מבקרים ולשמור אותם באתר שלך!

חברת העיצוב שלנו מתמחה ביצירה מקצועית של אתרים ייחודיים. הצוות שלנו מנטר כל הזמן את הופעתה של טכנולוגיות חדשות שאנחנו לא מפחדים ליישם בפרויקטי אינטרנט, מה שהופך אותם למודרניים ולהייטק

Copyright © 2020  6am Web Design

בניית אתרים                            קידום אתרים

© 2019 All rights reserved. Developed By 6am Web Design