ענף ההובלות בישראל

ענף ההובלות בישראל


ענף ההובלות בישראל הוא ענף גדול ומתפתח. תכולת כאלף דירות ובתים נישאת במשאיות וברכבים שונים מדי יום. זהו ענף רחב ומפותח, שכן כל אחד צריך הובלות, בשלב כזה או אחר בחייו. יש מובילים קטנים – שכוללים מוביל או שניים, משאית או טנדר, ומובילים ענקיים- המספקים שירותי מנוף, שירותי אריזה ופירוק שונים, ומעסיקים עשרות מובילים וצי של כלי רכב.

בחירת מוביל צריכה להתאים להיקף ההובלה – הובלת משרד מעיר אחת לעיר אחרת תדרוש מוביל מסוג אחד, והובלת רהיטי סטודנט שעוזב את בית הוריו לדירה קטנה, מוביל אחר. אך בשני המקרים יש לבדוק היטב את שירותי המוביל, את ניסיונו ואמינותו, לפני שמפקידים בידיו את תכולת הבית. בסופו של דבר- אתם רוצים לקבל שירות אמין וטוב, שיעזור לכם להתחיל את הפרק הבא בחייכם בצורה הטובה ביותר.


יש בארץ כמה חברות הובלה שמציעות נוסף על ההובלה גם שירותי אריזה, פירוק, הרכבת רהיטים, שירותי מנוף – להעברת רהיטים כבדים או גדולים במיוחד ועוד. שירותים נוספים אלו ניתנים כמובן בתשלום נוסף, וטווח המחירים בשוק רחב ופרוץ למדי, לכן מומלץ לעשות סקר שוק לפני שבוחרים חברת הובלה.

כיום, כשאנשים עסוקים ואין להם פנאי לאריזות ולמיון, אפשר להזמין הביתה מסדרי ארונות ובתים. אנשים אלו ימיינו איתכם את הבית לפני המעבר, יארזו את תכולתו בצורה מסודרת ונוחה, ולאחר מכן גם יפרקו הכל. הם יסדרו את ארונותיכם, ויעשו זאת במגוון שיטות שיעזרו לכם במציאת הבגדים ושאר האביזרים. יש כמה חברות בשוק שמציעות שירות שכזה, שמלבד חיסכון בזמן, אף תורם להתנהלות העתידית בבית החדש.

מבחינת עלות ההובלה, החודשים העמוסים שבהם המחירים עולים הם חודשי הקיץ והסתיו- בחודשים אלו רוב הסטודנטים ושאר הצעירים עוברים דירה, ולכן מחירי ההובלות עולים. בחורף המחירים זולים יותר, אך אתם מסתכנים בהובלה בתנאי מזג אוויר שיכולים להיות לעתים מעט בעייתיים- אף אחד לא רוצה שהספה שלו תירטב כל הדרך אל הדירה החדשה, או מוביל שמחליק במדרגות ושובר את האגרטל.

סעיף חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון, הוא סעיף הביטוח. ישנן חברות הובלות שביטוח החפצים כלול בתוך הצעת המחיר הראשונית שלהם, והם לא מוכנים לבצע הובלה ללא תשלום על ביטוח, ויש מובילים (בעיקר הקטנים יותר) שלא יתעקשו איתכם על ביטוח. השיקול בידיכם- האם להוסיף כסף על ביטוח החפצים, או לסמוך על המוביל שיעשה את מלאכתו נאמנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *