כיצד לעצב חדר ילדים ?

כיצד כדאי לעצב חדרי ילדים? הדבר תלוי בגורמים רבים, כגון גילו ומינו של הילד, החלל העומד לרשותנו והמשאבים שאנו מוכנים להשקיע בכך.

לאחר מענה על שאלות אלו, ניתן להתחיל לעצב את חדרי הילדים. מומלץ לבחור בחדר בעל אופציה לתאורה טבעית, כגון חלון גדול, בנוסף לתאורה הפנימית.

הרהיטים המרכיבים את חדרי הילדים שונים בין כל גיל וגיל. חדר המיועד עבור תינוק יש צורך לאבזר במיטת תינוק, שידת החתלה וצעצועים רכים. חדר המיועד עבור ילד בוגר יותר צריך להכיל צעצועים הנמצאים בעמדה הנגישה לו, על מנת שיוכל לפתח עצמאות, וכן שולחן, לציור ולאחר מכן כתיבה ופיתוח מיומנויות אקדמיות. החדר צריך להיות נעים ומזמין, על מנת לאפשר סביבת משחק בטוחה. משחק הוא אמצעי ההתפתחות העיקרי בגיל הילדות, וישנה חשיבות מכרעת לסביבה בה עשויה להתקיים התפתחות זו.

לצבעים המרכיבים את חדרי הילדים ישנה חשיבות רבה, ולכן יש להקדיש תשומת לב בבחירת צבעי הרהיטים והצעצועים התופסים מקום משמעותי בחדר. הורים רבים אף צובעים את קירות חדרי הילדים, או מציירים עליהם ציורי קיר. חשוב לבחור בצבעים אשר יעבירו את התחושה הרצויה. מומלץ לבחור בצבעים מרגיעים ורכים. צבעים מעוררים מדי יגרמו לילד לחוסר שקט ותזזיתיות. מצד שני ישנו צורך בגירויים ויזואליים ותחושתיים ברחבי החדר, על מנת לעודד פיתוח החושים אצל ילדים, במיוחד בקרב תינוקות וילדים צעירים.

חשוב מאד לשים לב לאיכות הרהיטים אשר נמצאים בשימוש הרב ביותר בחדרי הילדים. ילדים מטבעם נוטים להשתולל, ועל כן יש צורך בבחירת רהיטים אשר יהיו עמידים בפני "התקפות" אלו. בנוסף יש לשים לב שכל רהיט וחפץ הנכנס לחדר הילדים מלווה באישור "תו-תקן" ממכון התקנים, כדי להימנע מסכנות ותאונות מצערות.