טיפים לקידום אתרים יעיל

העולם של קידום אתרים אינו פשוט כלל. האלוגריתם של גוגל מורכב מקריטריונים שונים  ומורכבים, וכל מקדם אתרים בתחילת דרכו מתלבט בשאלה מהי דרך הנכונה, היעילה והמהירה ביותר לקידום האתר. ממה להתחיל? מהם הדברים החשובים ביותר לעשות? להלן מספר טיפים לקידום אתרים , הקריטריונים המרכזיים והחשובים ביותר בתהליך הקידום.
סדר ההופעה הינו מקרי ואין כאן כוונה לדרג. הדעות חלוקות לגבי חשיבות של כל גורם, ובכל מקרה – מי שיעסוק במקצוע זה ברצינות יצטרך להעניק תשומת לב מלאה לכל אחד ואחד מהם. 

ןהנה כמה טיפים לקידום אתרים יעיל

טיפ מספר 1 – כותרת העמוד המקודם. הבסיס של הבסיס אבל באפן מפתיע מקדמים רבים (בעיקר הבלתי מקצועיים) מנסים שוב ושוב לקדם עמוד עבור מילת מפתח שלא קיימת בכותרת העמוד. זהו הדבר הראשון שהאלוגריתם של גוגל בודק על מנת לקבוע אם העמוד עוסק במילה מסויימת.

טיפ מספר 2 – שילוב מילת המפתח בטקסט של העמוד – הכוונה היא לשלב את מילת המפתח באופן טבעי וזורם. לעולם לא לאלץ את הטקסט לכלול את מילת המפתח. חלק מהטבעיות של השילוב ייגזר גם משילוב של הטיות שונות של מילת המפתח. ישנם כאלו העוסקים בקידום אתרים שממליצים לחשב באופן מדוייק את מילת המפתח בהתאם לאחוזים מתוך הטקסט. אני תומך בגישה הטבעית יותר – לזכור שיש לשלב מילה מסויימת ופשוט לזרום עם זה חופשי וטבעי. הצורך להגיע לכמות מסויימת, מדודה מראש, הוא בדיוק מה שעלול לגרום לתוצאות שנראות מאולצות.

טיפ מספר 3 – תוכן האתר – תוכן מגוון, איכותי, מקורי ורחב הוא אספקט חשוב בכל הקשור לקידום אתרים. הוא מביא ליותר כניסות, להפניית קישורים טבעית אל האתר ( למרות שבארץ עדיין נושא הפרגון הוא בעייתי מעט…) , לזמן גלישה ארוך יותר של הגולשים ( קריטריון שגוגל מעניק לו משמעות), לאינדוקס מהיר יותר של עמודים חדשים ובאפן כלי – מאותת לאלוגריתם של גוגל שמדובר באתר איכותי ומשמעותי. השמרו מתוכן שאינו מקורי או מתוכן ספאמי שכל מטרתו להעביר את הגולשים לעמוד אחר.

טיפ מספר 4 – קישורים מאתרים חזקים. השאלה מה נחשב כאתר חזק לא תמיד ברורה. קריטריון חשוב לעניין זה הוא וותק האתר המפנה. קישורים מאתרים עם וותק של יותר משנה נחשבים כמשמעותיים יותר. ציון ה-pr ( ציון שגוגל מעניק לאתרים בעיקר בהתאם לכמות הקישורים הנכנסים שיש להם) מעט שנוי במחלוקות, אך תמיד לא מזיק לקבל לינק מאתר עם ציון pr גבוה. אתרי ממשלה, אוניברסיטאות ושאר מוסדות ציבוריים נחשבים כחזקים במיוחד. שימו לב כי האתרים מהם אתם מבקשים קישורים יכילו תוכן מקורי, לא יהיו עמוסים בפלאשים (שגוגל אינו יודע לקרוא) וכן ימנו כמות מספקת של עמודים.

טיפ מספר 5 – קישורים מאתרים רלבנטיים – קישורים שמושגים מאתרים העוסקים באותו נושא (או בנושאים קרובים) שבו עוסק העמוד שעובר קידום אתרים – הינם חזקים ביותר. במידה והעמוד שמוציא את הקישור ממוקם גבוה במנוע החיפוש של גוגל עבור הביטוי אותו אתם מנסים לקדם – הרווח הוא כפול ומכופל, אולם קשה להשיג קישור ממתחרה ישיר על אותה מילה.

טיפ מספר 6 – מילת מפתח בעוגן הקישור – הכוונה היא שהקישור יפנה לאתרכם עם מילת המפתח אותה אתם מנסים לקדם. חשוב מאד בהקשר זה שלא להתמקד רק באותה מילת מפתח אלא גם במידי פעם בוריאציות שונות שלה, אחרת האלוגריתם של גוגל עלול לקבוע כי מדובר כאן בקידום אתרים בלתי טבעי.

טיפ מספר 7 – קישורים מתוך הטקסט – קישור כזה המשולב באפן טבעי בטקסט של העמוד המפנה נחשב כחזק יותר מאשר קישור הנמצא בפוטר של העמוד.

אלו היו מספר טיפים לקידום אתרים. כמובן שישנם עוד רבים, אך אלו המשמעותיים שבהם, שעשויים לסייע לכם בקידום אתר אף ללא שימוש בטכניקות אחרות. והכי חשוב – שהקידום ייראה כמו קידום אתרים אורגני טבעי
 שיהיה בהצלחה…