הגינה המושלמת

הגינה המושלמת שלכם – עיצוב גינות

חולמים לעצב גינה? רוצים לשנות את פניה של הגינה הביתית שלכם? אין כמו גינה מלבלבת ומטופחת הצמודה לבתיכם. תוכלו לעשות זאת במספר צעדים פשוטים.

כאשר ניצבים בפני פרויקט הוא עשוי להראות גדול ומורכב. אך כאשר מפרקים אותו לגורמים ומגדירים את השלבים השונים שהוא כולל, הוא נעשה קטן ואפשרי יותר. לשם כך כדאי לכם לקרוא על השלבים השונים לקראת עיצוב גינות. כך תדעו כיצד לפעול במטרה להשיג את המטרה שלכם. כי עיצוב גינות הוא תחום בעל מגוון אפשרויות. השגת המטרה הרצויה והמושלמת לכם תיעשה בתכנון חכם באמצעות בעלי מקצוע מומלצים בתחום. כך גם אתם תיהנו מגינה מעוצבת ויפה – בדיוק כמו שרציתם.

עיצוב גינות – כיצד?

מה בדיוק אנחנו רוצים? לפני הכול חשוב כי תגדירו לעצמכם מה בדיוק אתם רוצים. כיצד אתם מעוניינים לנצל את השטח שעומד לרשותכם. יש מקרים בהם לאנשים יש חלום והם יודעים להגדיר אותו. אך יש מקרים כאלו בהם האדם חולם על משהו והוא לא ממש יודע מה הוא רוצה. במקרים כאלו מתאים יהיה להפנות אותו לגלריית תמונות מהם יוכל להתרשם ולקבל את ההשראה של החלום שלו. תמונה של גינה מתאימה תצית לו את הדמיון לתכנון הגינה שלו.

מהו השימוש הצפוי? בגינה ניתן לעשות מגוון שימושים. יש גינות שהם מקום עבור שתילת צמחים, עצים ופרחים. יש גינות שנועדו לאפשר פעילות בעזרת מתקנים שונים כמו טרמפולינת חצר, נדנדה, ערסל וכדומה. ויש גינות שנועדו לעל האש או לבריכת שחיה. כאשר מעצבים את הגינה חשוב לשקול את התוכניות על מנת שאפשר יהיה להפיק מהשטח את המקסימום האפשרי. עליכם להגדיר את השימוש הצפוי אותו אתם רוצים ועל פי זה לנהל את המשך התהליך.

עיצוב הנוף – הגיע הזמן לתכנן את הנוף. יש בעלי מקצוע מתחום האדריכלות והתכנון שהידע המעמיק שלהם הוא בתחום עיצוב נוף וחללים פתוחים. בעל מלאכה כזה יוכל לפתח את הגינה ולשרטט עבורכם סקיצה יסודית, כזו שלוקחת בחשבון את כל הפינות של הגינה.

בחירת הצמחים – מה תשתלו בגינה? על מנת שתהיו מרוצים מגינה פורחת על פי טעמכם חשוב כי תבחרו בשלב זה את הצמחים האהובים עליכם. אך תחת סעיף זה חשוב מאוד לזכור שאין די בכך שאתם אוהבים את הצמח. כי הוא גם אמור לאהוב אתכם ואת התנאים שיש ביכולתכם להציע לו. ואין מדובר על אהבה גרידה, כי אם על תנאי להצלחת הגידול. כך שעליכם לבחון את תנאי השטח ואת שעות השמש שיש בו, ועל פי הנתונים הללו לבחור את הצמחים. ועוד חשוב כי תכירו את הצמחים ואת הזמן שיש לכם להשקיע בצמחים. יש אנשים שנהנים לעקוב אחר התפתחות הצמח דבר יום ביומו. הללו ישקו במידת הצורך ויחפשו להעניק לכל צמח את התנאים האידיאליים לצמחיה. אך אם אתם אנשים עסוקים ואתם לא ממש מתכוונים לפנק את הצמחים, יהיה עליכם לבחור צמחים שאינם מפונקים. כאלו שיכולים לגדול לתפארת גם ללא טיפוח מפנק.

הצבת הרהיטים – כדי להפיק את התועלת מהגינה חשוב כי תציבו במקום רהיטים מתאימים לשימוש שלכם. ניתן לבחור ברהיטי עץ או פלסטיק. נירוסטה או ראטן. בבחירת הרהיטים יהיה עליכם לשקול את אופי השימוש ואת הנתונים הנוספים הקשורים לגינה שלכם, ולבחור בהתאם לכך את הרהיטים. מלבד זאת יהיה עליכם לחשוב על סוג השימוש ולבחור את הרהיטים שמתאימים לכם. יש מי שיבחרו בפינות ישיבה מרופדות, אחרים יעדיפו פינות עץ או נירוסטה ללא ריפוד. יש כאלו שיציבו כיסאות אחרים או ירכיבו ספסלים. קיים מבחר רחב של אפשרויות ועל כל אחד להתאים לגינה שלו את הרהיטים שיוכלו לענות על הצורך שלו ולשמש אותו כראוי בעתיד.

השקיה – אם שתלתם צמחים עליכם לדאוג למערכת השקיה. במרבית הגינות מתקינים כיום מערכת חכמה שמשקה אוטומטית את הצמחים. כך אין צורך כי תפעילו את הטפטפת או את הצינור, הצמחים מקבלים את שלהם. אמנם מדובר בעלות נוספת, אך מסתבר שזו הוצאה שווה ומשתלמת.

אם החלטתם להשקיע בחצר שלכם ואתם מבררים על עיצובים לגינה, כדאי לכם לפעול בצורה חכמה ומחושבת. בצורה כזו תצליחו לתכנן את הגינה שלכם היטב ותפיקו תוצאה משביעת רצון. כך תהיה הגינה שלכם נאה, נוחה ושימושית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *