האם לשכור מוביל או חברת הובלות

מוביל או חברת הובלות


השאלה האם לבחור במוביל פרטי או בחברת הובלות מקצועית היא שאלה שכל אדם שעומד לעבור דירה מתחבט בה. האם לסמוך על מוביל בעל ניסיון לא ידוע אך קיים, או לשלם מחיר גבוה ולעתים אפילו כפול, ולשכור חברת הובלות מקצועית שמעסיקה אנשי צוות רבים?

יש לקבל הצעת מחיר הן ממוביל פרטי והן מחברת הובלות. המלצות מחברים ומבני משפחה הן תמיד דבר חיובי, וכדאי בהחלט לשקול את שירותי המוביל הפרטי, אם קיבלתם עליו אינספור המלצות מקרובים. למרות זאת, כדאי לשים לב שהמוביל הפרטי הוא בעל ביטוח הובלות, בעל הציוד הראוי ובעיקר בעל ידע וניסיון בהובלות. חשוב שהמוביל יהיה אמין- שיגיע בזמן ביום המעבר, שיהיה בעל רכב ראוי ומתאים, ושיידע כמובן כיצד להעביר את הריהוט והרכוש בצורה הטובה והבטוחה ביותר במידה ומדובר בהובלות משרדים .


אפשר לשאול את המוביל הפרטי ואת נציג חברת ההובלות כמה שאלות שיוכלו לעזור בבחירה ובהחלטה ביניהם. מה יעשו במקרה שהסבל לא מרגיש טוב, למשל. האם גם למוביל הפרטי יש אדם שיוכל לעזור לו במקרה של בעיה, והאם לחברת ההובלות יש מובילים בהיכון שמחכים לקריאה במידה שיזדקקו להם? מהו הציוד שיש למוביל ולחברת ההובלות, האם הציוד תקין ועובר בדיקה תקופתית (למשל במקרה של מנוף) מהו הביטוח שאותו מספק נותן השירות, ושאלות נוספות שיוכלו לעזור לכם להחליט על הדרך בה תעבירו את תכולת ביתכם.

צריך לבחון מיהו האדם העומד לפנייך. לפעמים מוביל פרטי הוא אדם בעל ניסיון רב בשטח, שמעדיף לעבוד באופן פרטי ואינו מעוניין להיות שכיר. אדם כזה יכול להיות אדם אמין ואיש מקצוע מעולה, שרוצה לתת לך הרגשה טובה כדי שתשתמש בשירותיו בשנית, וכדי שתמליץ עליו. לעומתו חברת הובלות גדולה יכולה לפעמים להיות מרוחקת, לא קשובה לצורכי הלקוח, ואף להקשות עליו ביום המעבר, מכיוון שיש לה עוד הרבה לקוחות ושמה מובטח.

כמובן שאין לקחת הכל כמובן מאליו, ויש לבדוק כל חברה וכל מוביל לגופו, לראות למי מתחברים, מי אמין יותר ומי נותן לכם תחושה טובה חיובית ובטוחה לגבי הרכוש היקר לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *