איך לצבוע ארונות מטבח מעץ – DIY

תוכלו להעניק למטבח שלכם מראה חדש על ידי צביעתם של ארונות העץ במטבח.

צעד ראשון – להסיר את דלתות הארונות.

כאשר אתם מתכוננים לצבוע את ארונות המטבח, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להוריד את דלתות העץ, להוציא את כל הברגים והידיות, ולשמור אותם במקום שבו תוכלו למצוא אותם שוב כשתהיו מוכנים להרכיב מחדש את הדלתות. יש ללטש בזהירות את כל האזורים המחוספסים על פני הדלתות ועל פני בסיס הארונות, ולנקות את המשטחים מכל שאריות של אבק או נסורת.

שלב שני – ניקוי יסודי של הארונות.

נקו ביסודיות את הארונות בעזרת מטלית ספוגת אלכוהול מפוגל, כדי להסיר כל עקבות של לכלוך ושומן. הקפידו להגיע לכל הפינות הנסתרות. האלכוהול המפוגל פולט אדים, לכן הבטיחו שהחדר יהיה מאוורר היטב. הניחו לאזור להתייבש.

שלב שלישי – החלת פריימר סילר (אוטם)

בעזרת מברשת מתאימה, יישמו כמות שווה של סילר על דלתות העץ. החלו במרכז הדלת והמשיכו ביישום בעקבות מרקם העץ. פריימר סילר מבטל את הצורך לשייף לפני יישומו של צבע לעץ. הניחו לדלתות להתייבש כשעה.

שלב רביעי – החלת צבע לעץ

לשם צביעת דלתות העץ של ארונות המטבח יש להשתמש במברשת באיכות טובה. ככל שהמברשת טובה יותר, כך גם הגימור יהיה מושלם יותר. התחילו במרכז ממש כמו ההוראות בשלב הקודם. אל תמהרו בשלב זה. יש צורך בשתיים או בשלוש שכבות דקות על מנת להשיג גימור נאה. ציפוי דק אפשר ליצור במשיכות מברשת עדינות ולאפשר זמן ייבוש ארוך יותר. אפשרו לצבע להתייבש במשך כארבע שעות בין שכבה לשכבה.
אחד היתרונות הנוספים בשימוש בפריימר סילר, הוא שגם צבע לעץ על בסיס מים יתאים לצביעת הדלתות. יש הממליצים על צבע מבריק במיוחד לצביעת ארונות המטבח, אבל גם צבע מבריק למחצה יכול לתרום לגימור עשיר מאוד.

שלב חמישי – צביעת בסיס ארונות המטבח

ברגע שכל הדלתות צבועות, אפשר להתחיל לטפל גם בבסיס ארונות המטבח. בצעו את אותם השלבים שבצעתם בדלתות. כאן מומלץ להשתמש גם בסרט הדבקה כדי לשמור ולא לצבוע את פנים הארונות ולהשאיר גימור נקי בקצוות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *