איך אורזים לפני הובלת חפצים

אריזה לפני הובלה

מעבר דירה יכול להיות אירוע לא פשוט, ולכן אנשים רבים מעדיפים לדחות את אריזת הדירה לרגע האחרון. דחייה שכזאת יכולה לגרום לאריזה מבוהלת ולא מחושבת, ולאחר מכן לפריקה איטית ומתסכלת של החפצים. לכן מומלץ להתכונן מראש, להחליט מתי אורזים, מה ואיך, ולעשות זאת בצורה הדרגתית ונכונה. כך גם תהליך ההובלה והפירוק יהיו טובים
ונוחים יותר.

יש חברות הובלות אשר מוכנות בתשלום נוסף לספק גם שירותי אריזה ופירוק, אך למרבית האנשים השירותים האלו יקרים מדי ולא ריאליים, והם אורזים בעצמם. חשוב להקפיד על נושאים מסוימים, שיעזרו לכם ויקלו מאוד על המעבר.


יש להשיג קרטונים לאריזה. יש חברות הובלות שמספקות קרטונים, אך לרוב צריך להשיגם לבד. אפשר למצוא קרטונים ליד מכולות וסופרים, ליד חנויות כלבו גדולות וגם ליד בניינים- קרטונים של דיירים חדשים. חשוב למצוא קרטונים בגדלים שונים, שיתאימו לכל צורכיכם. על קרטונים שתכולתם שבירה יש לציין זאת באופן ברור, וגם להזכיר למובילים כאשר חברת הובלות מגיעה ומתחילה במלאכתה. בכל קרטון יש לארוז חפצים המיועדים לאותו החדר בבית העתידי, לסמנו היטב ולמספר אותו בהתאם.

אם החלטתם לבצע את ההובלות בעצמכם, ולא לשכור חברת הובלות, כדאי לארוז בקרטונים קטנים יחסית, כך שלא תאלצו לסחוב קרטונים כבדים במיוחד. בשעת העמסת הקרטונים על האוטו, יש להצמידם כמה שיותר, ולשים לב שאין להם מרווח גדול לנוע בו. קרטונים צמודים לא יזוזו הרבה, והסיכוי שתכולתם תנזק קטן יחסית.

שימו לב לאופן שבו אתם אורזים- את החפצים שדרושים לכם מיד (כמו כלי מטבח שימושיים, בגדים ליום יום, כלי רחצה) יש לארוז בקרטונים מסומנים היטב, כדי שלא תצטרכו לעבור על כל ארון הבגדים כדי למצוא משהו ללבוש, או על כל סט החרסינה היקר כדי למצוא כוס לקפה. כמו כן מומלץ לעבור במכולת ביום המעבר, ולקנות כמה דברים לאותו היום- חלב, לחם, קפה וכד'- כך תוכלו להכין לעצמכם משהו קטן לאכול בזמן פריקת הארגזים.לאחר שחברת הובלות פרקה את הדברים שלכם במקום המעבר.
חשוב לשמור על אנרגיה ועירנות כדי לא לגרום חלילה נזק לרהיט או לפריט יקר או שביר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *