אחסון תכולת דירות

אחסון תכולת דירות


לעתים יש צורך באחסון תכולת הדירה כולה, אם לזמן מוגבל וקצר, או לתקופה ארוכה

יותר. המקרים שבהם נזקקים לאחסון תכולת דירה הם שונים ומגוונים- מעבר לחו"ל, מעבר למגורים זמניים עד שמגורי הקבע יהיו מוכנים, שינוי פתאומי במצב הכלכלי שמצריך מעבר לדירה קטנה או לבית ההורים וכד'. כשרוצים לאחסן את תכולת הדירה כולה, יש להיעזר בחברת הובלות, שתוכל פעמים רבות גם לספק שירותי אחסנה וייעוץ.


כאשר מאחסנים תכולת דירה במחסן, חשוב לשים לב לנושאים רבים. יש לבדוק היכן נמצאים המחסנים. אם המחסנים רחוקים ממקום המוצא או ממקום היעד, הרי שחברת ההובלות תגבה עבור הובלתם סכום רב של כסף. חשוב לדעת מה מצב המחסנים, האם הם נקיים, האם יש מערכת אוורור תקינה וחדשה שתשמור על החפצים באופן רציף, האם יש אפשרות גישה לציוד- במקרה שתצטרכו להוציא ציוד או להוסיפו. יש חברות אחסנה שלא מאפשרות גישה מזדמנת לציוד, ולשם הוצאת או הכנסת ציוד תצטרכו להודיע מראש ולרוב גם לשלם סכום כסף כלשהו.

חשוב לוודא שלחברת האחסנה יש ביטוח ראוי, המכסה במקרים של גניבה, שרפה, הצפה וכד'. חברת ההובלות תייעץ ותסביר לכם כיצד עליכם לארוז את הציוד, כיוון שאריזה לאחסון ארוך שונה לחלוטין מאריזה לצורך מעבר דירה. יש לסמן היטב את כל הציוד, ולנהל רשימה מפורטת של הציוד ושל כמות הארגזים ושאר הציוד, כדי לא לאבד דבר, וכדי לדעת בדיוק מה יש לכם, כדי שכשתוציאו את הציוד תוכלו לבדוק שאכן קיבלתם הכול בחזרה.
יש לבדוק כיצד עליכם לטפל במוצרי החשמל. חברת ההובלות תוכל להנחות אתכם בקשר לטיפול במכונת הכביסה לדוגמה, אשר דורשת ריקון של המים מאגן הניקוז שבמכונה. יש חברות הובלות אשר יוכלו לעבור על כל מכשירי החשמל, לנתקם ולהכין אותם לאחסנה ארוכה.

מומלץ לשכור מחסן אשר מייעד חלל נפרד לכל שוכר, ולא חללים גדולים שמיועדים לכמה שוכרים יחד. כך תוכלו להיות בטוחים שהחפצים שלכם נשמרים היטב ושאיש לא יכול לגשת אליהם. ברוב המקומות נעילת המחסן מתבצעת עם שני מנעולים שונים- כשמפתח אחד נשמר בחברת האחסנה, והמפתח השני ברשותכם. הקפידו לבדוק ולדבר על כל הנושאים האלו מראש, הן עם חברת ההובלות והן עם חברת האחסנה, משום שאחרי שהמוצרים כבר נארזו, הובלו ואוחסנו, קשה יהיה לבקש בקשות מבלי להידרש לתוספת תשלום עבורן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *